Produkcja

 

Aby sprostać najwyższym wymaganiom jakościowym produktów stawianym przez naszych klientów, nieustannie inwestujemy w rozwój nowoczesnych narzędzi do produkcji.

 

Dzięki temu, że firma Granit jest beneficjentem różnych programów dofinansowań Unii Europejskiej, modernizacja zakładu produkcyjnego odbywa się bardzo dynamicznie.

 

Dużą wartością firmy są doświadczeni pracownicy, którzy swoją wiedza i nowymi pomysłami wspierają rozwój przedsiębiorstwa na każdym etapie produkcji.  

W obecnej chwili zakład produkcyjny jest wyposażony w nowoczesny park maszynowy.

 

Formy wtryskowe o dużej ilości gniazd pracujące w trybie automatycznym dają możliwość bardzo szybkiej produkcji i możliwość realizacji dużych zamówień w krótkim czasie.

 

 

 

 

Stały nadzór, konserwacja i naprawy form wtryskowych odbywają się na bieżąco w naszej firmie co zapewnia uniknięcie problemów w dalszej części  produkcji. Granulaty do przetwórstwa tworzyw sztucznych tj. POLIPROPYLEN, POLIETYLEN, POLIWĘGLAN, ABS itp. są odpowiednio dobrane, wyselekcjonowane i pochodzą od najlepszych dostawców na rynku.

 

Wtryskarki sterowane mikroprocesorami (ARBURG, PONAR Żywiec ) zapewniają stabilne, powtarzalne parametry przetwórstwa, co owocuje bardzo dużą dokładnością wymiarów elementów plastikowych używanych w naszych wyrobach. Większość procesów produkcyjnych odbywa się na automatycznych liniach montażowych, które posiadają etapowe stacje kontroli wyrobów.

 

 

Dzięki takim rozwiązaniom firma Granit może zapewnić powtarzalność serii i stabilną jakość wyrobów.

 

 

 

 

 

Nieodzownym elementem w produkcji jest znakowanie produktów. W zależności od rodzaju nadruku używamy:

 

 - bardzo precyzyjnych urządzeń do  tampodruku,  produkowanych przez naszą siostrzaną firmę TAMPO GRANIT (www.tampogranit.com.pl),

- maszyn etykietujących bezpośrednio na liniach produkcyjnych,

- automatów termo-transferowych do nanoszenia skomplikowanych projektów graficznych.

 

Większość komponentów użytych do produkcji pochodzi od renomowanych dostawców z Japonii, Szwajcarii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wartym podkreślenia jest fakt , że firma Granit jest również producentem atramentów na bazie wody, które spełniają rygorystyczną europejską normę EN 71 w części 3 i 9. 

 

 

 

Projekt i wykonanie: Hulio.pl